Budowa Kościoła

Radością ogromna Parafii i dumą jest rozpoczęta budowa nowego Kościoła Parafialnego, zdajemy sobie sprawę z Wielkiego dzieła, które będzie świadectwem naszej wiary dla przyszłych pokoleń. Długie lata przygotowywano się do tego zamierzenia. W 2006 r. został zakupiony plac pod budowę nowej świątyni parafialnej, w czasie proboszczowania ks. Mariana Sendeckiego. Od 2009 r. rozpoczęto uporządkowanie placu pod budowę – zostały wyburzone dawne stare budynki, konieczne było ścięcie dwóch potężnych drzew rosnących centralnie na działce. Od czerwca 2011 po uzyskaniu pozwolenia na budowę trwają intensywne prace na placu budowy. 10 listopada 2011 podczas wizytacji Pasterz naszej diecezji ks. Biskup Stefan Regmunt poświecił fundamenty nowego Kościoła i podpisał Akt Erekcyjny. Kamień węgielny w tym dniu został wmurowany w podwaliny przyszłej wieży Kościoła.

Realizacja tego dzieła odbywa się dzięki wyrzeczeniom i ofiarności naszych parafian. Dziękujemy za wspólne wspieranie się i prosimy o pomoc – by nie zabrakło sił i środków na realizację tego Bożego dzieła.

Tablica informacyjna

Budowa:
  Kościół Parafialny Rzymskokatolicki,
  pw. św. Antoniego z Padwy.

Pozwolenie:
  Nr 596/11 AB – X. 6740.178.1.2011
  z dnia 10.06.2011.

Nadzór budowlany:
  PINB Powiat Zielona Góra
  ul. Podgórna 5, tel. 68 452 75 57.

Inwestor:
  pw. św. Antoniego z Padwy,