The best web hosting reviews updated with new hosting providers. HostGator Reviews ratings and coupon codes.

Ogłoszenia parafialne 2022.12.05

Drukuj

b_150_100_16777215_00_images_aantoni.png 

Rozpoczął się Adwenti Nowy Rok Liturgiczny. Adwent jest czasem świątecznego i radosnego oczekiwania. Przeżywamy dziś II Niedzielę Adwentu!

Dzisiaj w II Niedzielę Adwentu - Dzień Modlitw za Kościół na Wschodzie i okazja wsparcia ofiarami do puszek przy wyjściu z naszego Kościoła!

Rekolekcje Parafialne rozpoczniemy w III Niedzielę Adwentu (11 grudnia br.), które mają nas przygotować na Święta Bożego Narodzenia! Poprowadzi nas ks. dr hab. Robert Kufel - ks. Dyrektor Archiwum Diecezjalnego.

 

W przyszłą niedzielę Dzień Solidarności z kapłanami – Seniorami. Ofiary, które złożymy na tacę przeznaczone będą na utrzymanie Domu Księży Emerytów w Zielonej Górze.

Od poniedziałku do piątku Msze św. Roratnie o Najświętszej Maryi Pannie o godz. 18.00 –zapraszamy dzieci, młodzież nie tylko tę , która przygotowuje się do Sakramentu Bierzmowania i dorosłych. Przynosimy ze sobą lampiony! Dzieci zapraszam we wtorek!

W czwartek przeżywamy uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP- do wspólnej modlitwy zapraszam! Zapraszam dzieci z klas III , które przygotowują się do I Komunii św. , na Mszy św. zostaną poświęcone medaliki dzieci komunijnych

Od dzisiaj tj. 4 grudnia (niedziela) kosz na żywność został wystawiony w naszym kościele – jak wiemy wcześniej Parafialny Zespół Caritas przystąpił do zbiórki żywności w sklepie Biedronka przy al. Zjednoczenia . Zachęcam wszystkich naszych Parafian aby okazali swoje serce dla tych , którzy potrzebują !

Przy wyjściu z Kościoła można nabyć ŚWIECE na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom: mała– 10 zł., duża – 20 zł.

Wszystkich ministrantów i tych , którzy pragną wstąpić do Służby Liturgicznej Ołtarza w naszej Parafii – kandydatów na ministrantów – zapraszam na spotkanie w sobotę na godz. 10.30!

10. Bóg zapłać za ofiary już złożone na sprzątanie naszej świątyni w zeszłym roku liturgicznym .Bóg zapłać za ofiary na nasz kościół , za troskę i służbę na rzecz naszej wspólnoty parafialnej!Począwszy od nowego roku liturgicznego i duszpasterskiego , który rozpoczęliśmy dzisiaj - I Niedzieli Adwentu możemy tak jak w roku ubiegłym złożyć ofiarę roczną od rodziny na sprzątanie naszej świątyni i kwiaty – ta ofiara to 60 złotych ! Bóg zapłać za zrozumienie troski o nasz Dom Modlitwy!

Można nabyć prasę katolicką : tygodnik Niedziela z Dodatkiem – 10 zł ,Gość Niedzielny w cenie 8 zł !

Przypominamy , że zgodnie z nowym Programem Chrzcielnym w naszej Diecezji rodziców i chrzestnych obowiązują 4 nauki.

W naszej Parafii te 4 nauki są rozłożone na 2 spotkania w ciągu 2 miesięcy. Spotkania odbywają się w 2 i 4 piątki miesiąca! Nauki chrzcielne rozpoczynają się Mszą św. o godz. 18.00 w naszym kościele w Przylepie-Zielonej Górze, a po niej spotkanie w salce na plebanii.

Chrzty odbywają się w 2 i 4 niedzielę miesiąca na Mszy św. o godz. 12.00!

Dziękuję Parafianom i Wszystkim przybyłym Gościom za wspólną modlitwę! Solenizantom i Jubilatom rozpoczętego tygodnia życzymy wielu łask Bożych!

Niech Czas Rekolekcji Adwentowych przybliży nas Wszystkich, nasze Rodziny do Boga , który jest Miłością i który przychodzi! Zachęcam wiernych naszej Wspólnoty Parafialnej do spowiedzi adwentowej!

ks. Dariusz Karpezo – Proboszcz

KONTO PARAFII ŚW. ANTONIEGO PADEWSKIEGO -

Santander Bank Polska S.A. :

84 1090 2532 0000 0001 1372 0710