The best web hosting reviews updated with new hosting providers. HostGator Reviews ratings and coupon codes.

Ogłoszenia parafialne 2022.12.11

Drukuj

b_150_100_16777215_00_images_aantoni.png

Przeżywamy III Niedzielę Adwentu ! Przez cały czas możemy nabyć opłatek na stół wigilijny w naszym kościele!

Dzisiaj w III Niedzielę Adwentu – Niedzielę Radości rozpoczynamy CZAS ŚW. REKOLEKCJI W NASZEJ WSPÓLNOCIE PARAFIALNEJ, które mają nas przygotować na Święta Bożego Narodzenia! Przewodnikiem na drogach rekolekcyjnych będzie ks. dr hab. Robert Kufel – ks. Dyrektor Archiwum Diecezjalnego. Zapraszam i zachęcam wiernych naszej Wspólnoty na rekolekcje adwentowe oraz do spowiedzi adwentowej!

 

Nauki rekolekcyjne dzisiaj na wszystkich Mszach św. w niedzielę oraz w poniedziałek i we wtorek na Mszach św. o godz. 9.00 oraz 18.00!

We wtorek – DZIEŃ POJEDNANIA – SPOWIEDZI – zapraszam do skorzystania z Sakramentu Spowiedzi – od godz. 8.00 oraz po południu od godz.17.00!

Młodzież , która rozpoczęła przygotowanie do Sakramentu Bierzmowania (grupa młodsza ) oraz młodzież z grupy starszej zapraszam na spotkanie w ramach naszych Rekolekcji Parafialnych w poniedziałek o godz.16.30 w kościele! Spotkanie poprowadzi ks. Marcin Bobowicz wraz z młodzieżą- duszpasterz KSM-u!

Ta dzisiejsza Niedziela to - Dzień Solidarności z kapłanami – Seniorami.

Ofiary, które złożyliśmy na tacę przeznaczone będą na utrzymanie Domu Księży Emerytów w Zielonej Górze.

Msze św. Roratnie o Najświętszej Maryi Pannie rozpoczniemy od środy o godz. 18.00 ! Przynosimy ze sobą lampiony!Dzieci zapraszam na roraty w środę !

W przyszłą niedzielę – III Niedzielę miesiąca ofiary,które złożymy na tacę będą naszą miesięczną zbiórką na potrzeby naszego kościoła! Za wszelkie ofiary, składam serdeczne Bóg zapłać!

We wtorek 20 grudnia po Mszy św. zapraszam chętnych do strojenia choinek!

W środę 21 grudnia postawimy szopkę o godz. 9.00 ! Chętnych do pomocy serdecznie zapraszam!

Już dzisiaj pragnę serdecznie podziękować za podarowanie choinek do naszego kościoła na święta. Podziękowania kieruję jak co roku do Państwa Łucji i Wojciecha Okoniewskich z ul. Polnej – Bóg zapłać! - a zarazem zachęcam wszystkich szczególnie naszych Parafian do samodzielnego wybierania choinek na plantacji w Przylepie przy ul. Źródlanej!

Przy wyjściu z Kościoła można nabyć ŚWIECE na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom: mała– 10 zł., duża – 20 zł.

W sobotę o godz.10.30 nie będzie zbiórki ministrantów i kandydatów do służby liturgicznej ołtarza z powodu spowiedzi adwentowej w Parafii Czerwieńsk!

Bóg zapłać za ofiary już złożone na sprzątanie naszej świątyni w zeszłym roku liturgicznym .Bóg zapłać za ofiary na nasz kościół , za troskę i służbę na rzecz naszej wspólnoty parafialnej! Począwszy od nowego roku liturgicznego i duszpasterskiego , który rozpoczęliśmy dzisiaj - I Niedzieli Adwentu możemy tak jak w roku ubiegłym złożyć ofiarę roczną od rodziny na sprzątanie naszej świątyni i na kwiaty – ta ofiara to 60 złotych ! Wpłatę można dokonać na konto naszej Parafii, można też kopertę z ofiarą złożyć do skrzynki przy wejściu do naszego kościoła albo też złożyć na tacę tak jak dotychczas (z podpisaniem z imienia i nazwiska ;adres) . Bóg zapłać za zrozumienie troski o nasz Dom Modlitwy !

Można nabyć prasę katolicką : tygodnik Niedziela z Dodatkiem – 10 zł ,Gość Niedzielny w cenie 8 zł !

Przypominamy , że zgodnie z nowym Programem Chrzcielnym w naszej Diecezji rodziców i chrzestnych obowiązują 4 nauki.

W naszej Parafii te 4 nauki są rozłożone na 2 spotkania w ciągu 2 miesięcy. Spotkania odbywają się w 2 i 4 piątki miesiąca! Nauki chrzcielne rozpoczynają się Mszą św. o godz. 18.00 w naszym kościele w Przylepie-Zielonej Górze, a po niej spotkanie w salce na plebanii.

Chrzty odbywają się w 2 i 4 niedzielę miesiąca na Mszy św. o godz. 12.00!

Dziękuję Parafianom i Wszystkim przybyłym Gościom za wspólną modlitwę! Solenizantom i Jubilatom rozpoczętego tygodnia życzymy wielu łask Bożych!

Niech Czas Rekolekcji Adwentowych przybliży nas Wszystkich, nasze Rodziny do Boga , który jest Miłością i który przychodzi! Zachęcam wiernych naszej Wspólnoty Parafialnej do spowiedzi adwentowej!

 

ks. Dariusz Karpezo – Proboszcz

KONTO PARAFII ŚW. ANTONIEGO PADEWSKIEGO -

Santander Bank Polska S.A. :

84 1090 2532 0000 0001 1372 0710

Nie sądź i nie karć człowieka błądzącego surowo,lecz łagodnie.

Gdybyś chciał ratować człowieka ugrzęzłego w bagnie,

to byś go nie wpychał głębiej, ale podnosił.Św. Antoni z Padwy