The best web hosting reviews updated with new hosting providers. HostGator Reviews ratings and coupon codes.

Ogłoszenia parafialne 2023.09.03

Drukuj

b_150_100_16777215_00_images_aantoni.png

W tym tygodniu I czwartek miesiąca – modlimy się o nowe i święte powołania z naszej diecezji!Przed Mszą św. od godz. 17.00 – czuwanie modlitewne i modlitwa różańcowa w intencji powołanych i o powołania kapłańskie i zakonne! Adoracja Najświętszego Sakramentu – zapraszam do wspólnej modlitwy oraz skorzystania z Sakramentu Spowiedzi od godz. 17.00!

 

Rozpoczyna się rok szkolny i katechetyczny. Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego w naszym kościele w poniedziałek o godz. 7.45 (4 września br.) Do wspólnej modlitwy zapraszam! Zapraszam dzieci, młodzież, nauczycieli i rodziców. Na Mszy św. pobłogosławione zostaną dzieci rozpoczynające rok szkolny po raz pierwszy oraz pobłogosławione zostaną przybory szkolne dla dzieci rozpoczynających naukę w szkole !

W przyszłą niedzielę tj. 10 września br. zapraszam dzieci z klas III , które pragną rozpocząć przygotowanie do Sakramentu I Komunii św. na Mszę św. na godz.12.00 ! Po Mszy św. odbędzie się spotkanie organizacyjne z rodzicami dzieci komunijnych! Uroczystość I Komunii zaplanowana jest na 12 maja 2024 roku!

W piątek święto Narodzenia NMP! Zapraszam do wspólnej modlitwy!

W sobotę Rocznica poświęcenia kościoła katedralnego w Gorzowie Wielkopolskim- święto w naszej Diecezji Zielonogórsko – Gorzowskiej!

Oczekiwana beatyfikacja rodziny Ulmów będzie dla Kościoła wielkim wydarzeniem wiary (10 września br.), Do chwały ołtarzy po raz pierwszy zostanie wyniesiona cała rodzina oraz nienarodzone dziecko. Zachęcam naszych Drogich Parafian na wyjście do kina na film pt. Ulmowie. Błogosławiona Rodzina. Gorąco już dziś zachęcam, by wybrać się do kina na ten film, aby poznać bliżej historię nowych błogosławionych.

Pragnę poinformować, że na terenie naszej diecezji relikwie Błogosławionych będą peregrynować w terminie 30 grudnia 2023 – 6 stycznia 2024 r.

Już dzisiaj pragnę zaprosić na 11. Pielgrzymkę Mężczyzn do kolebki chrześcijaństwa i polskości do Międzyrzecza dnia 9 września br. Naszą przyszłość budujemy na chrześcijańskim dziedzictwie”. Informacje o tej pielgrzymce zostały zamieszczone w gablocie przy wejściu do świątyni oraz na stronie internetowej! Zapraszamy wszystkich chętnych!

Zapraszamy na Dzień Skupienia grupy modlitewne wraz z kapłanami oraz wszystkich pragnących poznać DZIEŁO INTRONIZACJI NAJŚWIĘTSZEGO SERCA PANA JEZUSAKRÓLA KRÓLÓW I PANA PANÓW do kościoła pw. Ducha św. w Zielonej Górze przy ul. Bułgarskiej 30 w dniu 16 września 2023 roku (sobota) . Konferencje w salce katechetycznej .

 Instytut Filozoficzno-Teologiczny im. Edyty Stein w Zielonej Górze zaprasza do podjęcia zupełnie nowych form studiów i kursów, zróżnicowanych tematycznie i sprofilowanych pod kątem zainteresowań – „Teologia szyta na miarę”.
Oferta skierowana jest do każdego, kto pragnie pogłębić swoją wiedzę o Bogu i świecie oraz ugruntować chrześcijańską wizję rzeczywistości. Studia w formie weekendowej wprowadzają w dynamizm życia Kościoła, w różnych jego aspektach, pomagają aktywnie i odpowiedzialnie podejmować funkcje świeckich liderów wspólnot i dają konkretne narzędzia, by udoskonalić to zaangażowanie. Mają charakter uzupełniający i – co ważne – nie wymagają wcześniejszego wykształcenia akademickiego.
Rekrutacja na wszystkie kierunki rozpoczyna się 1. września br.
Szczegóły znajdują się na stronie Instytutu (ift.zgora.pl) 

Bóg zapłać za ofiary już złożone na sprzątanie naszej świątyni ale także na nasz kościół , za troskę i służbę na rzecz naszej wspólnoty parafialnej!

Można nabyć prasę katolicką : tygodnik Niedziela, Gość Niedzielny - 10 zł oraz Mały Gość Niedzielny – 7 zł !

Przypominamy , że zgodnie z nowym Programem Chrzcielnym w naszej Diecezji rodziców i chrzestnych obowiązują 4 nauki.

W naszej Parafii te 4 nauki są rozłożone na 2 spotkania w ciągu 2 miesięcy. Spotkania odbywają się w 2 i 4 piątki miesiąca! Nauki chrzcielne rozpoczynają się Mszą św. o godz. 18.00 w naszym kościele w Przylepie-Zielonej Górze, a po niej spotkanie w salce na plebanii.

Chrzty odbywają się w 2 i 4 niedzielę miesiąca na Mszy św. o godz. 12.00!

Dziękuję Parafianom i Wszystkim przybyłym Gościom za wspólną modlitwę! Solenizantom i Jubilatom rozpoczętego tygodnia życzymy wielu łask Bożych. Niech Chrystus Zwycięzca obdarza siłą, zdrowiem i wszelkim Błogosławieństwem! Wypoczywającym niech Pan błogosławi!

ks. Dariusz Karpezo – Proboszcz

…………………………………………………………………………

KONTO PARAFII ŚW. ANTONIEGO PADEWSKIEGO -

Santander Bank Polska S.A. :

84 1090 2532 0000 0001 1372 0710