The best web hosting reviews updated with new hosting providers. HostGator Reviews ratings and coupon codes.

Wspólnota Żywego Różańca

Drukuj

b_150_100_16777215_00_images_raniec.jpg
Wspólnota Żywego Różańca działająca przy naszej Parafii św. Antoniego Padewskiego w Zielonej Górze -Przylepie serdecznie zaprasza Parafian w każdym wieku do wstąpienia w szeregi członków róż różańcowych. We wszystkich objawieniach Matki Bożej. na całym świecie powtarza się nieustannie prośba o modlitwę różańcową. A czy my dziś pamiętamy o tej prośbie Maryi?

 

„Zachęcam wszystkich, a w szczególny sposób chrześcijańskie rodziny, aby podążając codzienną drogą wierności, szukały w różańcu umocnienia i oparcia…” - św. Jan Paweł II

KOCHANI!

Świat dziś tak bardzo potrzebuje modlitewnego wsparcia. Modlitwa różańcowa jest wyrazem pełnego wnikania w życie Jezusa oraz prowadzi do głębszego jego poznania. Z tego to właśnie powodu jest modlitwą uniwersalną na całym świecie. Potrafi jednoczyć wszystkich wokół Chrystusa razem z Maryją. Powierzmy Jezusowi przez ręce Maryi nasze troski, zawierzmy się jej opiece. Wstąpmy do jej szkoły, bo różaniec to ratunek dla Polski i świata.

Siostry i Bracia, bierzmy więc do ręki różaniec i czyńmy go szkołą chrześcijańskich cnót w niełatwym dziś świecie - w naszej Ojczyźnie i naszych rodzinach. Zróbmy wszystko, co możliwe, aby „uczynić Różaniec modlitwą wszystkich”.

ZAPRASZAMY, DOŁĄCZ DO NASZEJ PARAFIALNEJ RODZINY RÓŻAŃCOWEJ - Modlitwa różańcowa jest bliska wielu sercom, dla wielu ma ogromną wartość. Jest pomocą w trudnych chwilach, bronią przeciw złu. Tym, którzy odmawiają Różaniec, Matka Boża w swoich objawieniach obiecała wiele łask, pomoc w potrzebach, niepowodzeniach oraz osiągnięciu chwały nieba przy Jej matczynym boku.

Może to właśnie ten dzień, miesiąc i czas, by czynnie włączyć się w życie naszej parafialnej wspólnoty Żywego Różańca. Modlimy się w intencjach powierzonych przez Kościół, parafię i swoich własnych. Wszyscy członkowie Żywego Różańca są otoczeni modlitwą pozostałych członków Żywego Różańca, tak za życia, jak i po śmierci.

Zapraszamy Siostro, Bracie podejmij wyzwanie i wyrusz z nami w niezwykłą podróż szlakiem różańcowych tajemnic. Spotkajmy się na różańcowym szlaku i otoczmy różańcem naszą parafie, nasze rodziny i nas samych. Przedstawmy przez ręce Maryi Jezusowi nasze dziękczynienia i prośby, nasze wzloty i upadki. Zawierzmy nasze rodziny, gdzie pełno spraw trudnych i po ludzku wydających się nie do rozwiązania. Zawierzmy także tych, którzy przeżywają kryzys wiary, może to nasi bliscy: współmałżonek, dzieci, wnuki aby Maryja pomogła im na nowo odkryć drogę wiary i przyprowadziła ich do Jezusa.

Obecnie w naszej wspólnocie jest 9 Róż Różańcowych po 20 osób każda, są 1 róża Męska i 1 róża Rodzin. Każda róża to wspólnota 20 osób odmawiających codziennie po 1 tajemnicy różańca to znaczy, że codziennie jest przez te osoby w sumie odmawiany cały różaniec. Obecnie w niektórych Różach Rózańcowych brakuje tych, którzy będą modlic się ….. liczymy, że wśród naszych parafian znajdą się osoby chętne do wstąpienia w szeregi tych Róż i kolejnych Róż, które będziemy tworzyć w naszej Wspólnocie Parafialnej!

Serdecznie zapraszamy Wszystkich, którym droga jest modlitwa różańcowa, bo różaniec to ratunek dla Polski i świata, parafii, naszych rodzin i najskuteczniejsza broń w walce z szatanem.

Spotykamy się w każdą pierwszą sobotę na Mszy świętej z nauką dla członków wspólnoty o godzinie 18.00 a wcześniej od godz.17.00 na modlitwie różańcowej przed Najświętszym Sakramentem(Nabożeństwo I Sobót Miesiaca) a po nabożeństwie jest zmiana tajemnic różańcowych. Zapisać można się w zakrystii, u księdza , u zelatorki wspólnoty Barbary Leonarczyk - telefon kontaktowy 667 089 683 !