The best web hosting reviews updated with new hosting providers. HostGator Reviews ratings and coupon codes.

Ogłoszenia parafialne 2024.03.03

Drukuj

b_150_100_16777215_00_images_aantoni.png

Dzisiaj przeżywamy III Niedzielę Wielkiego Postu!

Jutro św. Kazimierza ,królewicza – święto! Zapraszam do wspólnej modlitwy!

 We wtorek dzień imienin Biskupa Pomocniczego Adriana Puta. Pamiętajmy w modlitwie oraz życzeniach!

W tym tygodniu pierwszy czwartek miesiąca! Modlitwy w intencji nowych i świętych powołań do kapłaństwa i życia zakonnego z naszych parafii! Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz.17.00 ! Możliwość skorzystania z Sakramentu Spowiedzi!

Pragnę poinformować naszych Drogich Parafian, że Rekolekcje w naszej Wspólnocie Parafialnej rozpoczniemy w V Niedzielę Wielkiego Postu (17 marca br.) , natomiast Rekolekcje szkolne odbędą się w najbliższe dni - 7-8 marca (czwartek,piatek) 2025 roku w naszym kościele a poprowadzi je ks. Mateusz Pobihuszka – wikariusz Parafii Ducha św. w Zielonej Górze.

PLAN REKOLEKCJI SZKOLNYCH:

- czwartek – 7 marca br.: 9.00 – 10.00 – klasy 0-IV oraz 10.30 – 11.30 – klasy V-VIII

- piątek – 8 marca br. : 9.00 – 10.00 – Msza św. dla klas 0-IV oraz

10.30 – 11.30 – Msza św. dla klas V-VIII

W piątek Nabożeństwo Drogi Krzyżowej – po Mszy św. o godz. 18.00! Dla dzieci oraz młodzieży nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz.17.00! Zapraszamy!

W niedziele Wielkiego Postu o godz. 17.00 – NABOŻEŃSTWO GORZKICH ŻALI Z KAZANIEM PASYJNYM ! Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu można składać do puszki pod chórem! Bóg zapłać!

W zbliżającym się okresie wielkopostnym składamy jałmużną postną – ofiarę za udzielone dyspenzy w ciągu roku!

Uroczystość I Komunii św. w roku 2025 odbędzie się w naszej Wspólnocie Parafialnej dnia 11 MAJA 2025!

Świece wielkanocne do nabycia w naszym kościele. Ofiara za świecę to 20zł/szt. Ofiary zostaną przeznaczone na remont i doposażenie Schroniska dla bezdomnych mężczyzn w Żukowicach! Bóg zapłać!

Od 1 marca w kinach można zobaczyć film „Powołany 2”. To polska produkcja w gwiazdorskiej obsadzie. Jej głównym bohaterem jest ksiądz (w tej roli Marcin Kwaśny), który znajduje ewangeliczny sposób, by inspirować ludzi niekoniecznie przychylnych Kościołowi i religii. Gdy grupa młodych ludzi, którzy popadli w tarapaty , szuka schronienia w starej świątyni, opowiada im cztery prawdziwe historie, których przykład odmienił niejedno życie… Gorąco zachęcamy, by wybrać się do kina…

Bóg zapłać za ofiary już złożone na sprzątanie naszej świątyni ale także na nasz kościół , za troskę i służbę na rzecz naszej wspólnoty parafialnej!Począwszy od nowego roku liturgicznego i duszpasterskiego , który rozpoczęliśmy od I Niedzieli Adwentu możemy tak jak w roku ubiegłym złożyć ofiarę roczną od rodziny na sprzątanie naszej świątyni i kwiaty – ta ofiara to 60 złotych ! Bóg zapłać za zrozumienie troski o nasz Dom Modlitwy !

Wszystkich ministrantów i tych , którzy pragną wstąpić do Służby Liturgicznej Ołtarza w naszej Parafii – kandydatów na ministrantów – zapraszam na spotkanie w sobotę na godz. 10.30 !

Można nabyć prasę katolicką : tygodnik Niedziela z Dodatkiem – 10 zł , Gość Niedzielny w cenie 10 zł oraz Extra Gość w cenie – 14 zł !

Przypominamy , że zgodnie z nowym Programem Chrzcielnym w naszej Diecezji rodziców i chrzestnych obowiązują 4 nauki.

W naszej Parafii te 4 nauki są rozłożone na 2 spotkania w ciągu 2 miesięcy. Spotkania odbywają się w 2 i 4 piątki miesiąca! Nauki chrzcielne rozpoczynają się Mszą św. o godz. 18.00 w naszym kościele w Przylepie-Zielonej Górze, a po niej spotkanie w salce na plebanii.

Chrzty odbywają się w 2 i 4 niedzielę miesiąca na Mszy św. o godz. 12.00!

Dziękuję Parafianom i Wszystkim przybyłym Gościom za wspólną modlitwę! Solenizantom i Jubilatom rozpoczętego tygodnia życzymy wielu łask Bożych!

ks. Dariusz Karpezo – Proboszcz

KONTO PARAFII ŚW. ANTONIEGO PADEWSKIEGO -

Santander Bank Polska S.A. :

84 1090 2532 0000 0001 1372 0710

 

 

 

 

ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE

 

 

Karol Nowak, stanu wolnego , zamieszkały w Małyszynie Górnym (Świętokrzyskie) oraz Magda Bandosz, stanu wolnego; zamieszkała w Zielonej Górze, ul. Przylep-Dojazdowa 8/

ZAPOWIEDŹ 1

 

 

Miłosz Krawiec, stanu wolnego, zamieszkały w Zielonej Górze; ul. Przylep-Handlowa 3a oraz Monika Wielińska, stanu wolnego,zamieszkała w Zielonej Górze;ul.Arctowskiego 15

ZAPOWIEDŹ 1

 

Jeśli ktoś zna przyczyny uniemożliwiające zawarcie sakramentalnego związku ww. Osobom – proszę by w sumieniu zgłosił je w Biurze Parafialnym!