The best web hosting reviews updated with new hosting providers. HostGator Reviews ratings and coupon codes.

Ogłoszenia parafialne 2024.03.17

Drukuj

b_150_100_16777215_00_images_aantoni.png

Dzisiaj przeżywamy V Niedzielę Wielkiego Postu! Zachowujemy zwyczaj zasłaniania krzyży do końca liturgii Męki Pańskiej w Wielki Piątek! W dniu wczorajszym rozpoczęliśmy NOWENNĘ w intencji Ojczyzny, Zgody Narodowej i Poszanowania Życia Ludzkiego- modlitwa za wstawiennictwem św. Andrzeja Boboli i Bł. Jerzego Popiełuszki ! Trwajmy na modlitwie!

Ofiary, które dzisiaj złożyliśmy na tacę są naszą miesięczną zbiórką na potrzeby naszego kościoła! Bog zapłać!

 

Rozpoczynamy czas rekolekcji! Poprowadzi nas ks. Marcin Bobowicz – wikariusz Parafii Podwyższenia Krzyża Św. W Zielonej Górze! Módlmy się w intencji Rekolekcji , prośmy o moc Ducha św. dla Ojca Rekolekcjonisty, dla nas , dla naszych Rodzin.

Młodzież przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania z klas VIII oraz VII zapraszam na spotkanie z Ojcem Rekolekcjonistą w poniedziałek na godz.17.00 do naszego kościoła!

Nauki rekolekcyjne na wszystkich niedzielnych Mszach św. oraz w poniedziałek i wtorek na Mszach o godz. 9.00 i 18.00! Spowiedź we wtorek – 19 marca (wtorek) od 8.00 – 9.00 oraz od 17.00 – 18.00! Zachęcam do udziału w rekolekcjach i do przystąpienia do Sakramentu Pokuty!

We wtorek Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny! Zakończenie naszych Parafialnych Rekolekcji!

W piątek Nabożeństwo Drogi Krzyżowejpo Mszy św. o godz. 18.00! Dla dzieci oraz młodzieży nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz.17.00! Zapraszamy!

W niedziele Wielkiego Postu o godz. 17.00 – NABOŻEŃSTWO GORZKICH ŻALI Z KAZANIEM PASYJNYM ! Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu można składać do puszki pod chórem! Bóg zapłać!

W okresie wielkopostnym składamy jałmużną postną – ofiarę za udzielone dyspenzy w ciągu roku!

W przyszłą niedzielę – Niedziela Palmowa Męki Pańskiej. Na Mszę św. na godz.12.00 zapraszam dzieci z klas III przygotowujące się do Sakramentu I Komunii św. ! Po Mszy św. spotkanie z Rodzicami!

Świece wielkanocne do nabycia w naszym kościele. Ofiara za świecę to 20zł/szt. Ofiary zostaną przeznaczone na remont i doposażenie Schroniska dla bezdomnych mężczyzn w Żukowicach! Bóg zapłać!

W naszym kościele został WYSTAWIONY KOSZ NA ŻYWNOŚĆ - Parafialny Zespół Caritas dziękuje serdecznie naszym Drogim Parafianom za każdy Dar Serca – produkty żywnościowe , z których zostaną przygotowane paczki dla najuboższych z naszej Parafii. !

Bóg zapłać za ofiary już złożone na sprzątanie naszej świątyni ale także na nasz kościół , za troskę i służbę na rzecz naszej wspólnoty parafialnej!Począwszy od nowego roku liturgicznego i duszpasterskiego , który rozpoczęliśmy od I Niedzieli Adwentu możemy tak jak w roku ubiegłym złożyć ofiarę roczną od rodziny na sprzątanie naszej świątyni i kwiaty – ta ofiara to 60 złotych ! Bóg zapłać za zrozumienie troski o nasz Dom Modlitwy !

Wszystkich ministrantów i tych , którzy pragną wstąpić do Służby Liturgicznej Ołtarza w naszej Parafii – kandydatów na ministrantów – zapraszam na spotkanie w sobotę na godz. 10.30 !

Można nabyć prasę katolicką : tygodnik Niedziela z Dodatkiem – 10 zł , Gość Niedzielny w cenie 10 zł , Extra Gość w cenie – 14 zł oraz Historia Kościoła – 12 zł !

Przypominamy , że zgodnie z nowym Programem Chrzcielnym w naszej Diecezji rodziców i chrzestnych obowiązują 4 nauki. 

W naszej Parafii te 4 nauki są rozłożone na 2 spotkania w ciągu 2 miesięcy. Spotkania odbywają się w 2 i 4 piątki miesiąca! Nauki chrzcielne rozpoczynają się Mszą św. o godz. 18.00 w naszym kościele w Przylepie-Zielonej Górze, a po niej spotkanie w salce na plebanii.

Chrzty odbywają się w 2 i 4 niedzielę miesiąca na Mszy św. o godz. 12.00!

Dziękuję Parafianom i Wszystkim przybyłym Gościom za wspólną modlitwę! Solenizantom i Jubilatom rozpoczętego tygodnia życzymy wielu łask Bożych!

ks. Dariusz Karpezo – Proboszcz

ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE

 Karol Nowak, stanu wolnego , zamieszkały w Małyszynie Górnym (Świętokrzyskie) oraz Magda Bandosz, stanu wolnego; zamieszkała w Zielonej Górze, ul. Przylep-Dojazdowa 8/

ZAPOWIEDŹ 3 

Miłosz Krawiec, stanu wolnego, zamieszkały w Zielonej Górze; ul. Przylep-Handlowa 3a oraz Monika Wielińska, stanu wolnego,zamieszkała w Zielonej Górze;ul.Arctowskiego 15

ZAPOWIEDŹ 3 

Jeśli ktoś zna przyczyny uniemożliwiające zawarcie sakramentalnego związku ww. Osobom – proszę by w sumieniu zgłosił je w Biurze Parafialnym!KONTO PARAFII ŚW. ANTONIEGO PADEWSKIEGO -

Santander Bank Polska S.A. :

84 1090 2532 0000 0001 1372 0710