The best web hosting reviews updated with new hosting providers. HostGator Reviews ratings and coupon codes.

Ogłoszenia parafialne 2024.03.24

Drukuj

b_150_100_16777215_00_images_aantoni.png

W dniu dzisiejszym przeżywamy Niedzielę Palmową – na wszystkich Mszach św. poświęcenie palm! Zaczyna się Wielki Tydzień !

W Wielki Poniedziałek 25 marca przypada Dzień “Świętości Życia” zwiazany z uroczystością Zwiastowania Pańskiego , z tej racji, iż uroczystość została przesunięta na 8 kwietnia – my obrzęd duchowej adopcji pozostawiamy w stałym terminie w Wielkim Tygodniu. W dniu jutrzejszym w czasie Mszy św. o godz.18.00 bedziemy mogli złożyć deklarację Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego . Księga, w którą wpisujemy się deklarując 9 miesięcy modlitwy wyłożona jest przy prasie katolickiej w naszym kościele, przy niej znajdują się równiez foldery z tzw. Modlitwą codzienną . Zapraszam!

 

Chorych naszej Parafii odwiedzę przed świętami w środę w godzinach porannych!

SZCZYT LITURGI CAŁEGO ROKU STANOWIĄ TRZY ŚWIĘTE DNI:

* Wielki Czwartek – dzień ustanowienia Eucharystii i Kapłaństwa.
Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00.
Po Mszy św. przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ołtarza wystawienia (ciemnicy) i adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 22.00!

* Wielki Piątek – dzień męki i śmierci Chrystusa na Krzyżu. Tego dnia rozpoczniemy Nowennę do Miłosierdzia Bożego, którą będziemy odmawiać każdego dnia po Mszy o 18.00. Droga Krzyżowa o godz. 15.00 w kościele!

Liturgia Wielkiego Piątku o godz. 18.00, składa się z trzech części:
liturgii słowa, adoracji Krzyża i Komunii św. Na zakończenie kapłan przeniesie Najświętszy Sakrament do Grobu Pańskiego, adoracja od 9.00 do godz. 22.00! Plan dla Żywego Różańca zostanie wywieszony w gablocie.
W Wielki Piątek obowiązuje obowiązek zachowania abstynencji oraz postu ścisłego w Wielki Piątek. Zachęcam wiernych , aby w miarę możliwości zachowali także post w Wielką Sobotę aż do Wigilli Paschalnej.

* Wielka Sobota- Poświęcenie pokarmów: 9.30, 10.00, 11.00, 12.00!
Pamiętajmy w tym dniu o Adoracji Najświętszego Sakramentu w Kościele, która będzie trwała do godz. 22.00.

Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się w sobotę o 18.00. Składa się z czterech części: Liturgii światła, liturgii słowa, liturgii chrzcielnej i Mszy św. Paschalnej. Na liturgię tego dnia przynosimy ze sobą świece.

Zachęcam wiernych do przybrania krzyży przydrożnych oraz misyjnych z racji zbliżających się świąt.

W Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego Msza św. Rezurekcyjna o godz. 6.00. Pozostałe Msze św. według porządku niedzielnego, o godz. 10.30, 12.00 i o 18.00. Różańca w Niedzielę Zmartwychwstania dla Wspólnoty Żywego Różańca o godz.10.00 nie będzie!

W II Dzień Świąt Wielkanocy Msze św. według porządku niedzielnego : 8.00, 10.30, 12.00, 18.00. Taca będzie przeznaczona na potrzeby KUL-u.

Dzisiaj - Nabożeństwo Gorzkich Żali o godz. 17.00! 

Okazja do spowiedzi św. w poniedziałek, wtorek, środę o 17.30.

Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna w Zielonej Górze (jest to publiczna, bezpłatna szkoła podstawowa i średnia , z nauczaniem jednocześnie przedmiotów muzycznych) zaprasza na dzień otwarty , który odbędzie się 6 kwietnia, od godz. 10.00 w siedzibie szkoły , przy ulicy Dzikiej 6. Bliższe informacje na stronie internetowej szkoły.

Można nabyć prasę : Tygodnik Niedziela - w cenie 10 zł Gość Niedzielny -10 zł ! Zachęcam do czytania prasy katolickiej !

Przy wyjściu z naszego kościoła Parafialny Zespół Caritas rozprowadza Świece Wielkanocne w cenie 20 zł i palmy !

Parafialny Zespół Caritas dziękuje serdecznie naszym Drogim Parafianom za każdy Dar Serca – produkty żywnościowe , z których zostaną przygotowane paczki dla najuboższych z naszej Parafii. Wielkie stokrotne Bóg zapłać dla naszych Kochanych Parafian!

Bóg zapłać za ofiary złożone na sprzątanie naszej świątyni ale także na nasz kościół , za troskę i służbę na rzecz naszej Wspólnoty Parafialnej !

Przypominamy , że zgodnie z nowym Programem Chrzcielnym w naszej Diecezji rodziców i chrzestnych obowiązują 4 nauki.

W naszej Parafii te 4 nauki są rozłożone na 2 spotkania w ciągu 2 miesięcy. Spotkania odbywają się w 2 i 4 piątki miesiąca! Nauki chrzcielne rozpoczynają się Mszą św. o godz. 18.00 w naszym kościele w Przylepie-Zielonej Górze, a po niej spotkanie w salce na plebanii.

Chrzty odbywają się w 2 i 4 niedzielę miesiąca na Mszy św. o godz. 12.00!

Dziękuję Parafianom i Wszystkim przybyłym Gościom za wspólną modlitwę! Solenizantom i Jubilatom rozpoczętego tygodnia życzymy wielu łask Bożych. Niech czas Wielkiego Tygodnia będzie dla nas Czasem Zadumy nad naszym życiem! Niech nam wszystkim Pan błogosławi !

ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE

Kasprzak Maciej, stanu wolnego , oraz Pawłowska Kamila, stanu wolnego, zamieszkała w Zielonej Górze /ZAPOWIEDŹ 1/

Pawłowski Michał , stanu wolnego , zamieszkały w Zielonej Górze oraz Bartel Joanna , stanu wolnego , zamieszkała w Zielonej Górze ZAPOWIEDŹ 1

Jeśli ktoś zna przyczyny uniemożliwiające zawarcie sakramentalnego związku ww. Osobom – proszę by w sumieniu zgłosił je w Biurze Parafialnym!

ks. Dariusz Karpezo – Proboszcz

…………………………………………………………………………

KONTO PARAFII ŚW. ANTONIEGO PADEWSKIEGO -

Santander Bank Polska S.A. :

84 1090 2532 0000 0001 1372 0710

Panie pobłogosław świat, daj zdrowie ciałom i pocieszenie

sercom. Chcesz bysmy się nie lękali. Ale nasza wiara jest

słaba i boimy się. Ale Ty, Panie, nie zostawiaj nas na łasce

burzy. Panie błogosław Nam wszystkim!