The best web hosting reviews updated with new hosting providers. HostGator Reviews ratings and coupon codes.

Ogłoszenia parafialne 2019.12.01

Drukuj

b_150_100_16777215_00_images_aantoni.png

Rozpoczyna się Adwent i Nowy Rok Liturgiczny. Adwent jest czasem świątecznego i radosnego oczekiwania.Dzisiaj święcimy opłatki na stół wigilijny, od tego dnia Upoważnione Osoby będą roznosić opłatki po domach! Ofiary składane w tym roku są przeznaczone na koszty związane z wykończeniem naszej świątyni !Za wszelkie ofiary składam serdeczne Bóg zapłać! 

Od poniedziałku do piątku Msze św. Roratnie o Najświętszej Maryi Pannie o godz. 18.00 –zapraszamy dzieci, młodzież nie tylko tę  , która przygotowuje się do Sakramentu Bierzmowania i dorosłych. Przynosimy ze sobą lampiony!

 

W środę  4 grudnia św. Barbary – Patronki Górników !  

W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca! Zachęcamy do skorzystania z Sakramentu Pojednania! 

W czwartek przed Mszą św. od 17.00 czuwanie modlitewne i różaniec w intencji powołanych i o powołania kapłańskie i zakonne – I czwartek miesiąca! Okazja do skorzystania z Sakramentu Spowiedzi od godz. 17.00 ! 

W I piątek miesiąca – okazja do skorzystania ze spowiedzi od godz.17.00! 

W piątek  6 grudnia – św. Mikołaj przybędzie do grzecznych dzieci!  

Młodzież , która rozpoczęła przygotowanie do Sakramentu Bierzmowania (grupa młodsza ) oraz młodzież z grupy starszej zapraszam na spotkanie formacyjne do naszego kościoła we czwartek 5 grudnia na godz.18.30 po Mszy św.! Obecność obowiązkowa! To spotkanie Młodzi Młodym poprowadzi  Wspólnota Oikos Berit. Temat : "Na gałęzi szukam więzi"- to będzie coś o postawie Zacheusza! 

Przypominamy , że zgodnie z nowym Programem Chrzcielnym w naszej Diecezji rodziców i chrzestnych obowiązują 4 nauki. W naszej Parafii te 4 nauki są rozłożone na 2 spotkania w ciągu 2 miesięcy. Spotkania odbywają się w 2 i 4 piątki miesiąca! Nauki chrzcielne rozpoczynają się Mszą św. o godz. 18.00 w naszym kościele w Przylepie-Zielonej Górze, a po niej spotkanie w salce na plebanii. 

Chrzty odbywają się w 2 i 4 niedzielę miesiąca na Mszy św. o godz. 12.00!

W sobotę po Mszy św.o godz.18.00 zmiana Tajemnic Różańcowych i Nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi! 

Rekolekcje Parafialne rozpoczniemy w III Niedzielę Adwentu 15 grudnia br.), które mają nas przygotować na Święta Bożego Narodzenia! Poprowadzi nas ks. Damian Kołodziej -  ks. Wikariusz z Parafii Podwyższenia Krzyża z Zielonej Góry!  

Chorych odwiedzę po Rekolekcjach Parafialnych , które rozpoczniemy w naszej parafii 15 grudnia br. bliżej Świąt Bożego Narodzenia ! Poinformuję o odwiedzinach w późniejszym terminie! 

GDY OSOBA, KTÓRĄ KOCHASZ UTRACIŁA WIARĘ, POMÓŻ JEJ. ZAPRASZAMY SERDECZNIE NA WIECZÓR MODLITWY WSTAWIENNICZEJ Z NIEPOKALANĄ MARYJĄ ORGANIZOWANY PRZEZ DIECEZJALNĄ GRUPĘ MODLITEWNĄ ŚW. OJCA PIO W ZIELONEJ GÓRZE. WIECZÓR MODLITWY ODBĘDZIE SIĘ W WIGILIĘ NIEPOKALANEGO P.N.M.P - 7 GRUDNIA O GODZ. 18.30 W PARAFII ŚW. ALBERTA CHMIELOWSKIEGO W ZIELONEJ GÓRZE! 

W przyszłą niedzielę 8 grudnia – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny ! Zapraszam dzieci z klas III , które przygotowują się do I Komunii św. ! Na Mszy św. zostaną poświęcone medaliki! Po Mszy św. spotkanie z rodzicami! 

W przyszłą niedzielę (II Adwentu) Dzień Modlitw za Kościół na Wschodzie i okazja wsparcia ofiarami do puszek przy wyjściu z naszego Kościoła! 

Parafialny Zespół Caritas informuje, że przystępuje do Zbiórki Żywności w dniach od 6 grudnia do 7 grudnia br. w ramach akcji "XVII Ogólnopolska zbiórka żywności Caritas " w  sklepie BIEDRONKA przy al. Zjednoczenia 106!    Nasz Parafialny Zespół  Caritas  w tym dniu bedzie zbierał żywność od godz. 10.00 do 19.00! 

Od niedzieli  8 grudnia br.   będzie wystawiony kosz na żywność w naszym kościele! 

Przy wyjściu z Kościoła można nabyć ŚWIECE na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom: mała– 6 zł.,  duża – 13 zł. 

Wszystkich ministrantów naszej Parafii zapraszam na zbiórkę w sobotę na godz. 10.00  a kandydatów na ministrantów na godz. 10.45 !

Za wszelką życzliwość okazywaną parafii składam serdeczne Bóg zapłać!

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej:Niedziela , Gość Niedzielny!

Dziękujemy Parafianom i wszystkim Gościom  za wspólną liturgię!