NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

b_150_100_16777215_00_images_wielkanoc.jpg

CHRYSTUS ZMARTWYCHWSTAŁ! KOCHANI PARAFIANIE!

Przeżywamy w dniu dzisiejszym Niedzielę Zmartwychwstania Naszego Pana Jezusa Chrystusa! Trudna i złożona rzeczywistość w jakiej przyszło żyć i pracować, nie pozwala nam na szersze i częste kontakty – niech więc czas przeżywania Tajemnicy Śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa będzie okazją do bardziej osobistego spotkania się ze Zbawicielem w Misterium Paschalnym! Dziękując serdecznie za świadectwo Waszej wiary, pamięć i życzliwość.

Niech światło Wielkanocnego Poranka przenika całą naszą codzienność I pozwala cieszyć się każdą chwilą . Niech Chrystus Zwycięzca obdarza siłą, zdrowiem i wszelkim Błogosławieństwem. ALLELUJA!

W związku ze stanem zagrożenia epidemicznego w całej Polsce zachodzi konieczność podjęcia odpowiednich środków ostrożności. Zachęcam wszystkich Wiernych do przestrzegania zaleceń wydawanych przez władze publiczne.

W naszej Parafii nadal odprawiane bedą Msze święte wg przyjętego porządku ; wiemy , że zgromadzenia wiernych nie moga jednak przekraczać liczby 5 osób! Kancelaria parafialna na ten czas nieczynna! Zainteresowanych proszę o kontakt telefoniczny w sprawach ważnych!

Zgodnie z rozporządzeniem ministra zdrowia (z dnia 9 kwietnia br.), do NIEDZIELI MIŁOSIERDZIA - 19 kwietnia 2020 r. - zostaje przedłużone dotychczasowe ograniczenie uczestników wydarzeń religijnych: w kościołach może przebywać zatem maksymalnie 5 osób (nie licząc sprawujących posługę).

WNiedzielę Zmartwychwstania i Świąteczny Poniedziałek w godzinach 13.0014.00 będzie co kwadrans mozliwość przyjęcia Komunii Świętej poza Mszą św; osoby.które są w stanie łaski uświęcającej i pragną przyjąć Komunię będą mieli w tym czasie taką możliwość!

Przypominam, że na wypełnienie przykazania kościelnego dotyczącego przyjęcia Komunii Świętej w okresie wielkanocnym jest czas do Uroczystości Trójcy Przenajświętszej (7 czerwca 2020 roku). Dlatego proszę, aby wziąść pod uwagę możliwości parafii oraz zdrowie szafarzy sakramentu pokuty i roztropnie zaplanować przystępowanie do spowiedzi i jeśli to możliwe przystąpić do niej w czasie późniejszym.

Korzystajmy z daru odpustów. Stolica Apostolska wiernym dotkniętym chorobą zakaźną spowodowaną koronawirusem, a także pracownikom służby zdrowia, członkom rodzin i wszystkim tym, którzy w jakimkolwiek charakterze, także poprzez modlitwę, opiekują się nimi, udziela daru specjalnych odpustów

(Dekret Penitencjarii Apostolskiej odnośnie przyznania specjalnych odpustów dla wiernych w obecnej sytuacji pandemii, z dnia 20 marca 2020 roku – został zamieszczony na stronie internetowej naszej Parafii)

W II Dzień Świąt Wielkanocy (Poniedziałek Wielkanocny) Msze św. według porządku niedzielnego. 8.00, 10.30, 12.00, 18.00 z udziałem wiernych do liczby 5 osób (pierwszeństwo tych, którzy zamówili intencje Mszy św.)

Można nabyć prasę: dwutygodnik Niedziela – 10 zł z dodatkiem diecezjalnym oraz dwutygodnik Gość Niedzielny – 6 zł bez dodatku diecezjalnego !

Dziękuję Parafianom i Wszystkim ,którzy duchowo łaczyli się w modlitwie !