Ogłoszenia parafialne Płoty 24.03.2013

b_150_100_16777215_00_images_niedzielapalmowa.jpg

• Dzisiaj Niedziela Palmowa – w tym dniu Chrystus wjechał do Jerozolimy. Na wszystkich Mszach św. poświęcenie palm.

• Dzisiaj Gorzkie Żale bezpośrednio po Mszy św.

• Chorych odwiedzę w środę przed południem.

• Szczyt liturgii całego roku stanowią trzy święte dni:
  1. Wielki Czwartek – dzień ustanowienia Eucharystii i Kapłaństwa.Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 17.30. Po Mszy św. przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ołtarza wystawienia (ciemnicy) i adoracja N.S. do godz. 21.30
  2. Wielki Piątek – dzień męki i śmierci Chrystusa na Krzyżu. Droga Krzyżowa o 15.00. Liturgia Wielkiego Piątku o godz. 17.30, składa się z trzech części: liturgii słowa, adoracji Krzyża i Komunii św. Na zakończenie kapłan przeniesie Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego, adoracja od 9.30 do godz. 22.00. w Wielki Piątek obowiązuje post ścisły.
  3. Wielka Sobota- w każdej rodzinie tego dnia w godzinach rannych przygotowujemy pokarmy do poświęcenia. Poświęcenie pokarmów: 11.30 Zagórze, 12.00 Płoty. Pamiętajmy w tym dniu o Adoracji Najświętszego Sakramentu w Kościele, która będzie trwała do godz. 22.00. Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się w sobotę o 22.00. Składa się z czterech części:Liturgii światła, liturgii słowa, liturgii chrzcielnej i  Mszy św. Paschalnej. Na liturgię tego dnia przynosimy ze sobą świece. Zakończymy Liturgię Procesją Rezurekcyjną.

• W Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego Msza św. o godz. 10.00.

• W II Dzień Świąt Wielkanocy również o 10.00. Taca będzie przeznaczona na potrzeby KUL-u.

• Okazja do spowiedzi św. w poniedziałek o 17.30. w Przylepie, w środę w Czerwieńsku od 8.00 do 9.00 i od 17.00.

• Zapraszamy do pomocy w przygotowaniu dekoracji na Święta: Bożego Grobu i ciemnicy w środę o 19.00.

• Gratuluje Ministrantom I miejsca w dalszym etapie szkół średnich i podstawowych

• Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu można złożyć do puszek pod chórem. Za już złożone Bóg zapłać!

• Zapowiedzi przedślubne:

1. Grzegorz Piotr Sługocki, stanu wolnego, zamieszkały: Zielona Góra i Joanna Wilczyńska, stanu wolnego, zamieszkała: Płoty

Jeśli ktoś zna przyczyny uniemożliwiające zawarcie sakramentalnego związku ww. wymienionym osobom, proszę by w sumieniu zgłosił je w biurze parafialnym.